Na ndiqni edhe në

Bota

Në Teksas, bëhet detyrim vendosja e maskave në publik

Në Teksas, bëhet detyrim vendosja e maskave në publik

Guvernatori i Teksasit, Greg Abbott, ka urdhëruar që maskat e fytyrës të mbahen në publik si masë mbrojtëse kundër koronavirusit

Direktiva vlen për qarqet që regjistrojnë më shumë se 20 raste pozitive me Covid-19, në ditë, informon dritare.net.

Teksasi ka arritur një rekord të mërkurën ku janë regjistruar më shumë se 8,000 raste të reja, nga rreth 2,400 dy javë më parë.

Në të gjithë Amerikën ka pasur 2,7 milionë të infektuar dhe më shumë se 128,000 vdekje./E.B-dritare.net