Na ndiqni edhe në

Bota

Mitsotakis mbledh eurodeputetët, Fredi Beleri i bashkohet në Skype!

Mitsotakis mbledh eurodeputetët, Fredi Beleri i bashkohet në Skype!

Kryeministri Kyriakos Mitsotakis është takuar sot me shtatë eurodeputët e zgjedhur për Parlamentin Evropian: Giorgos Autias, Eliza Vozeberg, Eleonora Meleti, Manolis Kefalogiannis, Dimitris Tsiodras Evangelos Meimarakis dhe Fredi Beleri, i dënuar për blerje vote.

Mitsotakis mbledh eurodeputetët, Fredi Beleri i bashkohet në Skype!

Në takim mori pjesë edhe ministri i Shtetit Akis Skertos, zv.ministrja e Punëve të Jashtme Alexandra Papadopoulou dhe sekretari i Marrëdhënieve Ndërkombëtare dhe Bashkimit Evropian i ND Tasos Hatzivasiliou./M.K-dritare.net