Na ndiqni edhe në

Bota

Më përplasi në mur dhe hodhi alkool mbi fëmijët/ Angelina Jolie sjell akuzat e reja kundër Brad Pitt

Më përplasi në mur dhe hodhi alkool mbi fëmijët/

Angelina Jolie ka paraqitur dokumente gjyqësore duke akuzuar ish-bashkëshortin Brad Pitt se e kishte sulmuar atë dhe fëmijët e tyre në mënyrë të dehur gjatë një fluturimi me avion privat, duke e shtyrë atë të bëjë kërkesë për divorc.

Në një padi për një punishte vere franceze që yjet blenë, zonja Jolie thotë se zoti Pitt e kapi nga koka dhe sulmoi dy nga fëmijët e tyre në udhëtimin e vitit 2016. Pitt gjithashtu abuzoi verbalisht dhe derdhi alkool mbi familjen e tij gjatë fluturimit nga Franca në Los Anxhelos.

Ai i mohon akuzat. Pretendimi i zonjës Jolie për sjellje abuzive nga Pitt në fluturimin e 14 shtatorit 2016 është shfaqur në dokumentet e mëparshme gjyqësore, duke përfshirë marrëveshjen e divorcit të ish-çiftit fitues të Oskarit. Incidenti u hetua nga FBI në vitin 2016. Autoritetet vendosën të mos ngrinin akuza.

Por detaje të reja u pretenduan në dosjen e së martës në Los Angeles nga ekipi ligjor i zonjës Jolie. Është pjesë e një procesi gjyqësor në vazhdim mbi Chateau Miraval SA, një shtëpi dhe vresht në jug të Francës që ish-çifti i Hollivudit fitoi së bashku.

Z. Pitt argumenton se ai dhe ish-gruaja e tij kishin rënë dakord të mos i shesin aksionet e tyre në vend pa lejen e tjetrit.
Zonja Jolie e kundërshton këtë dhe fajëson Pitt për përfundimin e negociatave për blerjen e aksioneve të saj të pronës.
Ankesa e saj e të martës thotë se aktori ka qenë fizikisht dhe emocionalisht abuzues ndaj saj dhe gjashtë fëmijëve të tyre - të moshës 8 deri në 15 vjeç në atë kohë - gjatë fluturimit me aeroplan privat.

Avokatët e saj pretendojnë se ylli i Fight Club filloi të bërtiste, duke e akuzuar atë se ishte shumë e fiksuar tek fëmijët. Menjëherë gjatë fluturimit, Pitt "e tërhoqi atë në banjë" në pjesën e pasme të aeroplanit. Pitt e kapi Jolie nga koka dhe e tundi, dhe më pas e kapi shpatullat dhe e tundi përsëri përpara se ta shtynte në murin e banjës", thuhet në padi.

Më pas Pitt goditi me grusht tavanin e avionit shumë herë, duke e shtyrë Jolie të largohej nga banja.

Pasi një fëmijë ndërhyri verbalisht, Pitt u hodh mbi fëmijën e tij. Zonja Jolie më pas e kapi nga pas për ta ndaluar. Për ta larguar Jolie nga shpina, Pitt u hodh mbrapsht në sediljet e aeroplanit duke plagosur shpinën dhe bërrylin e Jolie-t. Fëmijët nxituan dhe të gjithë u përpoqën të mbronin njëri-tjetrin. Para se të përfundonte, Pitt qëlloi njërin nga fëmijët dhe goditi një tjetër në fytyrë.", sipas dokumenteve të gjykatës.

"Pitt dilte periodikisht nga pjesa e pasme e avionit për të bërtitur dhe sharë ndaj tyre. Në një moment, ai derdhi birrë mbi Jolie, në një tjetër, ai derdhi birrë dhe verë të kuqe mbi fëmijët", thuhet në dosje.

Një burim i afërt me aktorin tha se pretendimet e zonjës Jolie ishin të rreme.

“Ajo vazhdon të rimendojë, rishikojë dhe riimagjinojë përshkrimin e saj për një ngjarje që ndodhi gjashtë vjet më parë duke shtuar informacione krejtësisht të pavërteta sa herë që nuk arrin të marrë atë që dëshiron”, tha burimi. "Historia e saj po evoluon vazhdimisht."

Vitin e kaluar, një gjykatës u dha kujdestarinë e përbashkët të fëmijëve të dy prindërve. Pasuria e Miraval ndodhet në fshatin Correns në Francën juglindore dhe u ble nga çifti për rreth 25 milion € (21.3 milion £; 25 milion dollarë) në 2008. Yjet u martuan atje gjashtë vjet më vonë. Pitt thotë se Jolie kërkoi ta dëmtonte atë me shitjen e vreshtave Pitt ka paditur zonjën Jolie, duke pretenduar se vendimi i saj për t'i shitur aksionet e saj në pronë një oligarku rus ishte një përpjekje për të minuar investimin e tij dhe për t'i shkaktuar dëm z. Pitt, i cili kishte derdhur para dhe kapital në biznesin e verërave./BBC/M.K/dritare.net