Na ndiqni edhe në

Bota

Mbretëresha del shëtitje me kalë, pas lirimit të masave në Britani

Mbretëresha del shëtitje me kalë, pas lirimit të masave

Mbretëresha Elizabeth II, është fotografuar duke shetitur me kalë rreth Windsor Castle. Kjo është dalja e saj e parë në publik, që kur vendi u mbyll për shkak të koronavirusit, informon dritare.net.

Monarkja 94-vjeçare u fotografua nga një 14-vjeçar, gjatë fundjavës.

Mbretëresha del shëtitje me kalë, pas lirimit të masave

Ajo shëtit rregullisht me kal në tokat e Windsor, të cilat thuhet se janë të preferuarat e saj.

Mbretëresha ka qëndruar e izoluar së bashku me dukën e Edinburgh dhe një staf të vogël, gjatë pandemisë, në Windsor Castle./E.B-dritare.net

Mbretëresha del shëtitje me kalë, pas lirimit të masave