Na ndiqni edhe në

Bota

Lumturia zgjati pak/Elon Musk nuk është më njeriu më i pasur në botë!

Lumturia zgjati pak/Elon Musk nuk është më njeriu më i pasur

Elon Musk, pronari i “Teslas” dhe “SpaceX” i cili kohët e fundit u emërua njeriu më i pasur në botë, ka rënë përsëri vendin e dytë, pasi pasuria e tij ra me gati 14 miliardë dollarë brenda një dite.

Aksionet e Tesla-s ranë gati 8%, duke zvogëluar pasurinë e Musk me 13.5 miliardë dollarë në 176.2 miliardë dollarë. Kështu vendi i parë nuk zgjati shumë për Musk-un, i cili sërish kaloi në vend të dytë, pas Jeff Bezos-it, kreut të “Amazon”./M.M-dritare.net