Na ndiqni edhe në

Bota

Lajm i mirë nga Italia/ Ulet ndjeshëm numri i të infektuarve dhe viktimave nga Covid-19!

Lajm i mirë nga Italia/ Ulet ndjeshëm numri i të infektuarve dhe

Italia e ka nisur fundjavën me një rënie të shifrave nga COVID-19. Rreth 22 mijë të infektuar janë regjistruar në 14 orët nga rreth 195 mijë testime në gjithë vendin.

Po ashtu 662 pacientë kanë humbur jetën ditën e sotme, ndërkohë që vetëm një ditë më parë regjistronte mbi 24 mijë të infektuar dhe më shumë se 800 viktima.

Lajm i mirë është se janë rregjistruar 24 mijë qytetarë të shëruar nga Covid-19./M.M-dritare.net