Na ndiqni edhe në

Bota

Ja kush është këngëtari me më tepër albume të shitura!

Ja kush është këngëtari me më tepër albume të

Adele është këngëtarja me më tepër shitje e këtij shekulli në Britani, sipas mediave vendase. Ylli i muzikës Londineze më herët në janar bëri 10 vjet nga përvjetori i albumit të saj fitues, që mbante titujt më të dëgjuar të këngëve të saj, si : Rolling In The Deep, Someone Like You, Set Fire To The Rain. Kujtojmë se albumi fitoi titullin “Albumi i vitit”, për vitin 2012, Grammy dhe çmimin Brit për “Albumin britanik të vitit”. Muzikantja nuk ka lançuar një album që prej 2015-tës, por ajo konfirmon se është duke punuar për disa rregjistrime të reja.

Ja kush është këngëtari me më tepër albume të

U zbulua se Adele ka arritur të mbyllë proçedurën e divorcit me ish-burrin e saj Simon Konecki, pothuajse dy vjet pasi ata u ndanë. Ata u martuan në 2016 dhe Adele bëri kërkesën për divorc në shtator 2019, në Los Angeles. Ish çifti është zyrtarisht i divorcuar./dritare.net