Na ndiqni edhe në

Bota

Këngëtari Enrique Iglesias shpallet artisti më i mirë latin i të gjithë kohërave

Këngëtari Enrique Iglesias shpallet artisti më i mirë latin

Enrique Iglesias është shpallur artisti latin më i mirë i të gjithë kohërave, kohërave në Billboard Latin Music Aëards 2020.

Iglesias ka publikuar më shumë se 40 hite, ai shiti mbi 180 milionë rekorde, tejkaloi 19 miliardë transmetime dhe 17 miliardë shikime; koncertet e tij kanë përfshirë mbi 10 milionë njerëz në të gjithë botën, duke fituar 1 miliard dollarë.

Këngëtari Enrique Iglesias shpallet artisti më i mirë latin

Enrique Iglesias është i vetmi që ka arritur në majën e klasifikimeve me 14 këngë në Billboard Dance Club chart dhe dhjetëshen më të mirë me 25.

Ai ka hyrë 25 herë në Hi 100, në Billboard 200, ka hyrë 14 herë dhe arriti në krye në Listën Pop Songs Airplay dhe shtatë herë në Top 10. Enrique Iglesias gjithashtu, fitoi 47 çmime në historinë e Billboard Latin Music Awards./ I.M-Dritare.net

Këngëtari Enrique Iglesias shpallet artisti më i mirë latinKëngëtari Enrique Iglesias shpallet artisti më i mirë latin