Na ndiqni edhe në

Bota

Katalonia në Spanjë izolohet sërish!

Katalonia në Spanjë izolohet sërish!

Rajoni i Katalonjës në Spanjë është ri-izoluar. 210 mijë njerëz duhet të përballen sërish me karantinën, pas rritjes së numrave me koronavirus. Askush nuk do të lejohet të hyjë apo dalë nga ky rajon. Katalonia është një prej rajoneve më të prekura nga Covid-19 në Spanjë.

Katalonia në Spanjë izolohet sërish!

Janë regjistruar 72 mijë e 860 raste me koronavirus dhe 12.586 viktima. Për shkak të turizmit Spanja ka rihapur kufijtë me vendet e BE-së. Ndërkohë situata e koronavirusit vijon e përkeqësohet në shumë vende të botës. Kjo për shkak të lehtësimit të masave./L.F-dritare.net