Na ndiqni edhe në

Bota

Ja mënyra e veçantë si Meghan po e njeh me vendlindjen e saj, Harryn!

Ja mënyra e veçantë si Meghan po e njeh me vendlindjen e saj,

Meghan Markle dhe Princi Harry mund të jenë larguar zyrtarish nga detyrat e tyre të larta mbretërore muajin e kaluar, por ata ende po bëjnë pjesën e tyre, duke ndihmuar botën që të bëhet një vend më i mirë për të jetuar.

Meghan dhe Harry sapo janë tranferuar në Los Angeles, së bashku me djalin e tyre Archie, dhe kanë filluar menjëherë duke bërë punë vullnetare.

Ja mënyra e veçantë si Meghan po e njeh me vendlindjen e saj,

Siç e kemi parë, ata po shpërndajnë ushqim për komunitetet që janë në vështirësi ekonomike dhe që janë prekur nga pandemia e koronavirusit. Me këtë rast, ata po njohin edhe zonën në të cilën po jetojnë aktualisht.

Ja mënyra e veçantë si Meghan po e njeh me vendlindjen e saj,

Nëse njerëzit po mendojnë se Meghan dhe Harry tani që janë larguar nga familja mbretërore, kanë hequr dorë nga çdo punë që bënin, e kanë gabim. Ata vijojnë duke bërë bamirësi. “Meghan dhe Harru dalin nga shtëpia dhe kryejnë punë bamirësie, nëpër qytetet e prekura nga koronavirusi”, tha një burim për Us Weekly.

Mbase pandemia nuk po e lejon Meghan ta njohë me Los Angeles si duhet Harryn, por ajo po e njeh me bukuritë e vendlindjes së saj përmes punës.

Ja mënyra e veçantë si Meghan po e njeh me vendlindjen e saj,

"Meghan tha se ajo dëshironte t’i tregojë Harryt, Los Angelesin, përmes syve të filantropisë", tha Richard Ayoub, drejtori ekzekutiv i Project Angel Food. "Padyshim që ka shumë dashuri mes tyre."/E.B-dritare.net