Na ndiqni edhe në

Bota

Instagrami i fshin postimin ku tregon se është me origjinë nga Palestina. Reagon ashpër Bella Hadid

Instagrami i fshin postimin ku tregon se është me origjinë nga

Për të gjithë ju që nuk e dini, modelja e njohur Bella Hadid është me origjinë nga Palestina. Babai i saj ka linduar atje dhe këtë ajo e ka treguar përmes një postimi në Instagram.

Instagrami i fshin postimin ku tregon se është me origjinë nga

Ajo ka ndarë një fotografi të pasaportës së babait të saj dhe që është me origjinë palestineze, e shprehet se është krenare për këtë fakt.

Modelja 23-vjeçare shkruan: “Jam krenare që jam palestineze” dhe më tej vijon me një thirrje. “Çdokush duhet të postojë vendlindjen e mamasë ose babait. Kujtojani atyre sesa krenarë ju jeni për vendin ku kanë lindur”.

Instagrami i fshin postimin ku tregon se është me origjinë nga

Por diçka ka ndodhur me foton që ajo e ka postuar më parë se të bënte statusin e lartpërmendur.

Sapo kishte postuar foton e pasaportës së babait, Instagrami ai ka fshirë me argumentin se është kundër rregullave të platformës. Bella, për këtë ka reaguar ashpër.

“Instagram, cila pjesë e fotos ku tregohet se babai im është nga Palestina po bullizon, ngacmon seksualisht apo ka nuditet? Nuk është e lejuar të jemi palesinezë në Instagram? Kjo, për mua, është bullizëm. Nuk mund të fshini historinë duke fshehur njerëzit. Nuk bëhet kështu”, shkruan ajo./E.B-dritare.net

Instagrami i fshin postimin ku tregon se është me origjinë nga