Na ndiqni edhe në

Bota

Çifti i famshëm indian ofron zyrën për t’u kthyer në karantinë!

Çifti i famshëm indian ofron zyrën për t’u kthyer

Ylli i Bollywood, Shah Rukh Khan dhe gruaja Gauri Khan kanë ofruar zyrën e tyre personale për t’u kthyer në karantinë, në shërbim të qytetarëve të prekur nga Cocid-19, në Mumbai.

Çifti i famshëm indian ofron zyrën për t’u kthyer

Në fillim të kësaj jave, kompanitë e aktorit të famshëm, Shah Rukh Khan njoftuan disa nisma për të mbështetur masat e qeverisë indiane për të kontrolluar Covid-19, duke përfshirë donacione në ndihmë të qytetarëve dhe lehtësimin e masave emergjence.

Shuma që është premtuar nga aktori dhe kompanitë e tij nuk është bërë e ditur./K.C/dritare.net

Çifti i famshëm indian ofron zyrën për t’u kthyer