Na ndiqni edhe në

Bota

Tërmeti i fortë godet Argjentinën!

Tërmeti i fortë godet Argjentinën!

Tërmeti me magnitudë 6.5 i shkallës Rihter është regjistruar sot në provincën e Huhuit, në skajin veriperëndimor të Argjentinës, sipas Qendrës Sizmologjike Euro-Mesdhetare (EMSC).
Epiqendra e tërmetit ndodhet 73 kilometra në veriperëndim të qytetit të San Antonio de los Cobras, dhe thellësia fokale është vlerësuar në 194 kilometra.

Deri më tani nuk ka raportime për viktima apo dëme të rënda materiale./K.C/dritare.net