Na ndiqni edhe në

Bota

Gjashtë çiftet e famshme që u ndanë dhe u rikthyen sërish bashkë!

Gjashtë çiftet e famshme që u ndanë dhe u rikthyen

Nuk ka një ditë që kalon pa dalë një lajm i tipit "ata u ndanë". Është pothuajse e pamundur të kujtosh të gjitha ndarjet e yjeve të Hollywood-it por me siguri që jeni kuriozë të dini cilët janë ata që janë rikthyet në krahët e njëri-tjetrit pas një ndarjeje. Ose dy, ose edhe më shumë. Ja cilat janë gjashtë çiftet e famshme që janë ndarë dhe më pas bashkuar sërish. Natyrisht vendin e parë e mbajnë Jennifer dhe Ben Afleck.

Jennifer Lopez dhe Ben Afleck

Jennifer Lopez dhe Ben Affleck me të vërtetë luajtën lojën e gjatë me marrëdhëniet e tyre, së pari prishën fejesën e tyre një ditë para dasmës së tyre në 2003 dhe më pas nuk u kthyen së bashku deri në vitin 2021, kur Lopez prishin fejesën e saj me Alex Rodriguez.

Gjashtë çiftet e famshme që u ndanë dhe u rikthyen

Princi William dhe Kate

Princi William dhe Kate Middleton filluan të dilnin bashkë në vitin 2003, por jo gjithçka ishte fushë me lule për çiftin mbretëror. Në fakt, autori Robert Lacey shkroi në librin e tij të titulluar "Beteja e Vëllezërve", se çifti ishin ndarë në vitin 2007 përmes telefonit.

Gjashtë çiftet e famshme që u ndanë dhe u rikthyen

Sidoqoftë, të dy u kthyen së bashku vetëm disa muaj më vonë, me Will madje i tha ITV News në 2010, "gjërat shkuan për mirë". Çifti më vonë u martua në 2011 dhe ka tre fëmijë.

Justin Timberlake dhe Jessica Biel

Fansat mund të mos kujtojnë se Justin Timberlake dhe Jessica Biel u "ndanë" në vitin 2011. Çifti u takua në 2007 në një ditëlindje, por katër vjet më vonë, vendosën të ndaheshin. Epo, nuk u desh shumë çifti të bashkohej. Që atëherë ata janë të martuar dhe kanë dy fëmijë.

Gjashtë çiftet e famshme që u ndanë dhe u rikthyen

Zyan Malik dhe Gigi Hadid

Ish-ylli i One Direction, Zayn Malik dhe modelja Gigi Hadid kanë pasur një romancë dinamike që nga viti 2015 kur u takuan në një mbrëmje pas festës së Victoria's Secret. Dyshja u nda për herë të parë në mars 2018, por javë më vonë Elite Daily konfirmoi se të dy u panë duke u puthur, teksa fansat shpresonin për një ribashkim. Sidoqoftë, pasi Hadid u pa duke shoqëruar me yllin Bachelor Tyler Cameron në gusht 2019, ishte e qartë që ajo nuk ishte me Malik. Kjo marrëdhënie nuk zgjati shumë sepse Hadid dhe Malik ishin së bashku në fund të vitit 2019 dhe vitin tjetër, ata sollën në jetë një vajzë.

Gjashtë çiftet e famshme që u ndanë dhe u rikthyen

Katy Perry dhe Orlando Bloom

Ky çift i bukur hollivudian u takua për herë të parë në janar të vitit 2016 në një mbrëmje pas Golden Globes dhe gjithçka dukej se po shkonte mirë derisa Katy Perry konfirmoi në Twitter vitin e ardhshëm se ajo dhe Orlando Bloom po bënin një pushim. Por, nga vera e vitit 2017, çifti u panë në koncertin e Ed Sheeran, duke konfirmuar se ishin përsëri bashkë.

Nga viti 2019, çifti tregoi se ishin fejuar dhe në gusht 2020, sollën në jetë një vajzë të quajtur Daisy Dove Bloom.

Gjashtë çiftet e famshme që u ndanë dhe u rikthyen

Pink dhe Carey Hart

Pink dhe Carey Hart kanë një histori të gjatë marrëdhëniesh që nga viti 2001, dhe pas katër vitesh lidhje, këngëtarja ishte ajo që i propozoi biker BMX. Sidoqoftë, ata ishin të martuar për vetëm dy vjet kur Pink njoftoi në 2008 se dyshja po ndaheshin.

Ndarja frymëzoi shumë hite nga Pink duke përfshirë "So What" dhe "Please Don't Leave Me", dhe në fund, këngëtarja dhe Hart u pajtuan në vitin 2010 dhe janë prindër të një vajze të quajtur Willow dhe një djali të quajtur Jameson./M.M-dritare.net

Gjashtë çiftet e famshme që u ndanë dhe u rikthyen