Na ndiqni edhe në

Bota

Frika nga koronavirusi, futbollisti amerikan konfirmohet pozitiv pasi mori pjesë në protestë

Frika nga koronavirusi, futbollisti amerikan konfirmohet pozitiv pasi mori

Porotestat kundër racizimit në Amerikë, vijojnë të jenë intensive në mbarë vendin.

Agjencia e lajmeve Associated Press ka analizuar protestat gjatë ditëve të kaluara dhe zbuloi se demostrimet për vrasjen e George Floyd kanë sjellë rritje të numrit të rasteve të reja me koronavirus.

Frika nga koronavirusi, futbollisti amerikan konfirmohet pozitiv pasi mori

Frika e një vale të dytë është e madhe, pasi njerëzit kanë mbushur sheshet dhe po protestojnë pa maska, informon dritare.net.

Frika nga koronavirusi, futbollisti amerikan konfirmohet pozitiv pasi mori

Futbollisti amerikan, Amen Ogbongbemiga, u shpreh se është testuar pozitiv me Covid-19, pasi mori pjesë në një protestë në Tulsa.

Frika nga koronavirusi, futbollisti amerikan konfirmohet pozitiv pasi mori

Aktualisht në Amerikë janë janë konfiruar 1.8 milionë raste dhe më shumë se 106,000 vdekje, nga Covid-19/E.B-dritare.net

Frika nga koronavirusi, futbollisti amerikan konfirmohet pozitiv pasi mori

Frika nga koronavirusi, futbollisti amerikan konfirmohet pozitiv pasi mori