Na ndiqni edhe në

Bota

Foto/ Ja si e festoi presidenti Biden, 81-vjetorin e lindjes!

Ditën e djeshme, më 20 nëntor presidenti amerikan Joe Biden festoi 81-vjetorin e lindjes.

I rrethuar nga kolegë dhe anëtarë të familjes, presidenti festoi ditëlindjen duke falur gjelat e Ditës së Falënderimeve në Shtëpinë e Bardhë.

Pas festimeve, Biden ka ndarë një foto me tortën e ditëlindjes ku shkruan: Faleminderit për urimet e ditëlindjes sot, të gjithëve./M.K-dritare.net

Foto/ Ja si e festoi presidenti Biden, 81-vjetorin e lindjes!