Na ndiqni edhe në

Bota

Foto/ Boris Johnson i vë djalit, emrat e dy mjekëve që i shpëtuan jetën

Foto/ Boris Johnson i vë djalit, emrat e dy mjekëve që i

Kryeministri i Britanisë së Madhe, Boris Johnson dhe Carrie Symond disa ditë më parë u bënë prindër. Çifti ka postuar në rrjete sociale foton e djalit të tyre të sapolindur. Ata ia kanë vënë emrin engjëllit të vogël, Wilfred Lawrie Nicholas Johnson.

Foto/ Boris Johnson i vë djalit, emrat e dy mjekëve që i

Foshnja ka emrat e gjyshërve të tij, Wilfred dhe Lawrie. Ndërkohë, emri Nicholas ishte zgjedhur për nder të dy mjekëve që i shpëtuan jetën kryeministrit, ndërsa ishte shtruar në spital për shkak të koronavirusit, Dr.Nick Price dhe Dr.Nick Hart./K.C/dritare.net