Na ndiqni edhe në

Bota

Fike TV - lutja e gazetares drejtuar Rusisë!

Fike TV - lutja e gazetares drejtuar Rusisë!

Prezantuesja dhe korrespondentja e lajmeve Zhanna Agalakova ishte një nga fytyrat më të famshme në televizionin shtetëror rus deri në mars, kur la punën e saj për shkak të luftës në Ukrainë.

Agalakova, e cila tani është e fshehur, thotë se TV rus është një makinën shplarëse truri dhe ajo dëshiron që njerëzit ta fikin atë.

Fike TV - lutja e gazetares drejtuar Rusisë!

“Është si te jetosh në dy planetë të ndryshëm”, thotë ajo.

Ajo u tha shikuesve të televizionit rus se forcat pushtuese të Vladimir Putinit brohorasin dhe u japin lule me imazhet e vdekjes dhe tragjedisë në Ukrainë, ndryshe nga shikuesit e pjesës tjetër të botës.

Ajo përsërit thirrjen e saj se në këtë situatë ku propaganda ruse u jep nje realitet tjetër do të ishte më mirë ta fiknin televizorin sepse po jetojnë në një botë të rrreme./M.K/dritare.net