Na ndiqni edhe në

Bota

Brenda shtëpisë gjigande së Demi Lovato në Los Anxhelos!

Brenda shtëpisë gjigande së Demi Lovato në Los Anxhelos!

Shtëpia e Demi Lovato-s në Los Anxhelos nuk mund të ngatërrohet me shtëpinë e dikujt tjetër, me orendi eklektike dhe dhoma të dekoruara me gaz që pasqyrojnë personalitetin dinamik të kantautorit.

"Është krejtësisht ndryshe sepse shtëpia e fundit që kam pasur për vete nuk kam pasur një vizion për të," tha Lovato për Architectural Digest në një turne ekskluziv në ueb në shtëpinë e fermës moderne prej 8500 metrash katrorë që ajo bleu në vitin 2020. Ishte vetëm kjo shtëpi e zbrazët, e bardhë, minimaliste por komode. Më pëlqeu shumë të jetoja atje, por në të njëjtën kohë, ndihesha bosh”.

Këtë herë, Lovato bashkëpunoi me themeluesit e Argyle Design, Kat Bell dhe James Drew, të cilët ndihmuan të mbushet shtëpia me prekje argëtuese dhe elegante, si p.sh. një llambë e madhe reje që ndryshon ngjyrën nga Rania Peet, e cila është pezulluar nën një mural psikedelik nga Jen Stark.

Brenda shtëpisë gjigande së Demi Lovato në Los Anxhelos!

“Isha në një vend ku doja që gjithçka në shtëpinë time të ishte super e pakëndshme”, citohet të ketë thënë Lovato. “Doja që të ishte një lloj psikedeliku dhe super vibey, por gjithashtu doja që të kishte një energji të mirë mikpritëse për kohën kur kam njerëz”.

Brenda shtëpisë gjigande së Demi Lovato në Los Anxhelos!

Dëshmitë e ndjeshmërisë rock and roll të Lovato përshkojnë shtëpinë. Në dhomën kryesore të gjumit, karriget elegant Beluga nga Atra (ku kitara e saj mund të gjendet duke pushuar) janë vendosur pranë një gatopardi prej bronzi argjendi. Një "dhomë glam" bëhet një hapësirë ​​optimale për t'u përgatitur, e pajisur me një tas shampoje për sallonin e flokëve dhe e zbukuruar me një tabelë neoni që lexon "Ju nuk jeni kurrë plotësisht të veshur pa buzëqeshje". Shtëpia e pishinës madje u shndërrua në një studio regjistrimi dhe pikërisht aty ajo konceptoi albumin e saj të fundit " Holy Fvck ".

Shtëpia e madhe me gjashtë dhoma gjumi përfshin gjithashtu shumë hapësira qetësuese me një oborr të shtëpisë që ka një kuzhinë të jashtme, vaskë të nxehtë, gropë zjarri, oborr spanjol të izoluar dhe zonë me rrjetë për të dashuruarit e saj Yorkipoos, Batman dhe Hirushja, për të bredhur përreth. I lumtur me sa komod doli, Lovato tha: "Nuk kam arsye të largohem, kjo është pikërisht gjithçka që kam dashur në një shtëpi."/CNN/Xh.Xh/dritare.net