Na ndiqni edhe në

Bota

Boksieri i famshëm vret të dashurën shtatzënë!

Boksieri i famshëm vret të dashurën shtatzënë!

Një boksier nga Porto Riko që mori pjesë në Lojërat Olimpike të Londrës 2012 është akuzuar për rrëmbimin dhe vrasjen e të dashurës së tij shtatzënë.

Félix Verdejo akuzohet për sulmin ndaj Keishla Rodríguez dhe më pas hedhjen e trupit të saj nga një urë afër San Juan, kryeqyteti i territorit të ishullit amerikan. Ai u dorëzua në polici të dielën pasi refuzoi të bashkëpunonte me hetuesit. Vdekja ka shkaktuar protesta kundër vrasjes së grave në Porto Riko.

Në janar, ishulli shpalli gjendjen e jashtëzakonshme për dhunën ndaj grave.

Sipas një ankese federale, Verdejo dhunoi të dashurën e tij përpara se ta lidhte dhe ta hidhte nga një urë.

Ai gjithashtu pretendohet se qëlloi mbi të në ujë me një pistoletë ndërsa qëndronte mbi urë.

Nëna e viktimës i tha mediave lokale se vajza e saj ishte shtatzënë me boksierin dhe se ai kishte dashur që ajo të abortonte fëmijën për shkak të karrierës së tij./dritare.net