Na ndiqni edhe në

Bota

Artistët italianë të Sunny Hill flasin shqip dhe bëjnë shqiponjën!

Artistët italianë të Sunny Hill flasin shqip dhe bëjnë

Tananai dhe Fedez, dy artistët italianë performuan mbrëmjen e djeshme në “Sunny Hill Festival” duke dhënë një show të vërtetë me këngët e tyre hite. Por para se të performonin në skenë Fedez dhe Tananai kanë dhënë dhe një mesazh për shqiptarët. Fedez ka publikuar një video me Tananai ku dëgjohen duke folur shqip: “O vëlla jemi shok”. Më pas artistët bënë dhe shqiponjën me duar, duke përshëndetur ndjekësit e tyre./M.T/dritare.net

Artistët italianë të Sunny Hill flasin shqip dhe bëjnë