Na ndiqni edhe në

Bota

Amerikë, më shumë se 129,000 viktima nga koronavirusi

Amerikë, më shumë se 129,000 viktima nga koronavirusi

Në Amerikë, numri i personave të infektuar nga koronavirusi ka shkuar në 2,852,807, ndërsa i rasteve pozitive në 129,718, sipas të dhënave të përpiluara nga Universiteti Johns Jopkins.

Vetëm të dielën janë raportuar 12,371 të infektuar dhe 42 vdekje, informon dritare.net.

Në totalin e rasteve dhe vdekjeve përfshin 50 shtetet, rrethi i Kolumbisë dhe territore të tjera të SHBA. Gjithashtu përfshihen edhe rastet e të riatdhesuarve./E.B-dritare.net