Na ndiqni edhe në

Bota

96-vjeçarja nga Koreja e Jugut shërohet plotësisht nga koronavirusi

96-vjeçarja nga Koreja e Jugut shërohet plotësisht nga

Një grua 96-vjeçare nga Koreja e Jugut është bërë pacientja më e vjetër në vend, që shërohet plotësisht nga koronavirusi.

Ajo është nga Qarku Cheongdo, një nga zonat më të prekura nga Covid-19. Zonja Hwuang u diagnostikua me koronavirus më 13 mars dhe mori trajtim intensiv në klinikën publike Pohang, në lindje të Daegu.

Tani ajo është karantinuar në shtëpinë e saj në Cheongdo, ku jeton sëbashku me djalin./E.B-dritare.net