Na ndiqni edhe në

Bota

15 veshje të viteve ’90 që vipat modernë vendosën t’i provonin vetë!

15 veshje të viteve ’90 që vipat modernë vendosën

Stili i viteve ’90 është ngjethës, konfident dhe plot shkëlqim. Ishte koha e top modeleve dhe aktoreve që u bënë ikona të stilit të vërtetë. Kjo periudhë është një burim frymëzimi për ata që duan të provojnë diçka të re, por edhe diçka me pak histori.

Nuk është për asgjë që të famshmet moderne kopjojnë tendencat më fantastike të viteve '90, ato duken mahnitëse me ato veshje. Më poshtë do t’ju sjellim rastet kur vipat rikthejnë veshjet e viteve “90.

Julia Roberts (1991) — Zendaya (2019)

15 veshje të viteve ’90 që vipat modernë vendosën

Naomi Campbell (1996) — Kim Kardashian (2019)

15 veshje të viteve ’90 që vipat modernë vendosën

Claudia Schiffer (1994) — Margot Robbie (2020)

15 veshje të viteve ’90 që vipat modernë vendosën

Naomi Campbell (1998) — Kim Kardashian (2018)

15 veshje të viteve ’90 që vipat modernë vendosën

Julia Roberts (1990) — Kylie Jenner (2020)

15 veshje të viteve ’90 që vipat modernë vendosën

Madonna (1991) — Dita Von Teese (2019)

15 veshje të viteve ’90 që vipat modernë vendosën

Christy Turlington (1995) — Cindy Crawford (2018)

15 veshje të viteve ’90 që vipat modernë vendosën

Princess Diana (1997) — Hailey Bieber (2019)

15 veshje të viteve ’90 që vipat modernë vendosën

Christy Turlington (1992) — Lily-Rose Depp (2019)

15 veshje të viteve ’90 që vipat modernë vendosën

Kate Moss (1995) — Rosie Huntington-Whiteley (2017)

15 veshje të viteve ’90 që vipat modernë vendosën

Cameron Diaz (1995) — Kendall Jenner (2016)

15 veshje të viteve ’90 që vipat modernë vendosën

Claudia Schiffer (1996) — Jennifer Garner (2020)

15 veshje të viteve ’90 që vipat modernë vendosën15 veshje të viteve ’90 që vipat modernë vendosën

Elizabeth Hurley (1994) — Damian Hurley (2019)

15 veshje të viteve ’90 që vipat modernë vendosën15 veshje të viteve ’90 që vipat modernë vendosën

Naomi Campbell (1997) — Kim Kardashian (2018)

15 veshje të viteve ’90 që vipat modernë vendosën15 veshje të viteve ’90 që vipat modernë vendosën

Cindy Crawford (2000) — Rihanna (2007)

15 veshje të viteve ’90 që vipat modernë vendosën15 veshje të viteve ’90 që vipat modernë vendosën

Bonus: Princesha Margaret (1955) — Bella Hadid (2020)./K.C/dritare.net

15 veshje të viteve ’90 që vipat modernë vendosën15 veshje të viteve ’90 që vipat modernë vendosën