Na ndiqni edhe në

Bota

Sulm me shigjeta në Norvegji, disa të plagosur e viktima!

Sulm me shigjeta në Norvegji, disa të plagosur e viktima!

Një burrë u ka marrë jetën disa personave dhe ka plagosur të tjerë pasi doli në rrugë me një hark dhe shigjeta dhe nisi të sulmojë qytetarët në Norvegji.

Ngjarja ka ndodhur në Kongsberg ndërsa më pas i dyshuari është arrestuar. Policia nuk ka dhënë një numër të saktë të viktivmave dhe të të plagosurve. Agresori ka lëvizur në një zonë të madhe të qytetit me një numër të lartë qytetarësh që i kalonin pranë./M.M-dritare.net