Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Basha i përgjigjet Ramës: Evropa të ka refuzuar, ti ke dështuar!

Basha i përgjigjet Ramës: Evropa të ka refuzuar, ti ke

Ndërsa kryeministri i vendit, Edi Rama vendosi sot përballë njëra-tjetrës deklaratën e presidentit të Këshillit të Evropës, Donald Tusk, dhe atë të kryeopozitarit, Lulzim Basha për mosçeljen e negociatave, ka reaguar edhe ky i fundit. Përmes një postimi në Twitter, Basha shkruan se, të gjithë janë lodhur me justifikimet e Ramës për dështimet e tij. Ai shprehet se, është fakt që Evropa e ka refuzuar Ramën.

"Mjaft me shfajësime personale dhe fajësimin e të tjerëve z. Rama. Të gjithë janë lodhur me justifikimet e tua për dështimet e tua, gjithmonë duke mbrojtur veten, kurrë popullin tënd, asnjëherë gati të pranosh përgjegjësinë tënde. Fakti është, Europa të ka refuzuar. Ti ke dështuar.",- shkruan Basha./K.C/dritare.net