Na ndiqni edhe në

Sport

Video/ Messi i sëmurë, Argjentinasi kapet mat duke nxjerr një pilulë nga getat ndaj Olimpiakosit

Video/ Messi i sëmurë, Argjentinasi kapet mat duke nxjerr një

Ndeshja ndaj Olimpiakosit dhe Barcelonës holli shumë hipoteza për lojtarin e talentuar Leo Mesi. Gjatë minutës së 10 të ndeshjen regjia vuri në fokus futbollistin dukë nxjerr nga getat e tij tableta, apo diçka tjetre pasi akoma nuk është identifikuar, që më pas e gëlltit duke e futur në gojë.

Video bëri xhiron e rrjeteve sociale, ndërsa gazetari Rikard Trokemadsa, nga Radio Katalonia, tha: “Mesi e mori pilulën pasi në 15 minutat e para muskujt janë më të hapur”. I pyetur, nëse ajo pilulë ishte një ilaç glukoze, ai u përgjigj: “Nuk e di nëse ka qenë ilaç glukoze. Ndoshta e mori dhe arriti të shënonte. I them që të marrë edhe një tjetër.”/D.M-Dritare.net

https://youtu.be/hzABk7URZgM