Na ndiqni edhe në

Sport

Video/ Nuk i dha dorën, Gattuso i tregon vendin lojtarit!

Video/ Nuk i dha dorën, Gattuso i tregon vendin lojtarit!

Refuzoi me shaka t'i jepte dorën trajnerit, por Gennaro Gattuso duket se nuk e ka lënë me kaq hilenë e lojtarit të tij të Olympique Marseille. OM fitoi dje 3-0 kundër Lyon në "Velodrome", duke zhytur më thellë në fundin e renditjes një nga rivalët më të mëdhenj në histori.

Pas suksesit dhe pranë fundit të ndeshjes, Gattuso u kthye nga lojtarët që kishte në stol për t'i përshëndetur. Mesfushori Azzedine Ounahi i lejoi vetes një shaka, duke mos ia dhënë dorën italianit dhe më pas duke qeshur.

Kaq ka mjaftuar që Gattuso të dilte në karakterin e tij "luftarak" dhe me shaka të kapte nga koka lojtarin e tij në stol, gjest që ka sjellë humor te pjesa tjetër e lojtarëve të Olympique Marseille./dritare.net