Na ndiqni edhe në

Sport

Vajza e Silvinjos dedikim për Kombëtaren, pas eliminimit nga Euro 2024

Vajza e Silvinjos dedikim për Kombëtaren, pas eliminimit nga Euro 2024

Shqipëria u eliminua nga Euro 2024 pas humbjes me Spanjën në ndeshjen e mbrëmshme. Ama u largua me kokën lart nga ky kompeticion sportiv pasi luftoi fort kundër Italisë, Kroacisë dhe Spanjës, tri përballje të vështira, me tri skuadra të forta.

Sot vajza e trajnerit të Kombëtares, Silvinjo, Taty Mendes ka bërë një dedikim për Shqipërinë. Ajo postoi disa foto në rrjetet sociale dhe përmes tyre tregon mbështetjen për Shqipërinë. Në foton e fundit, Taty shfaqet duke qarë për eliminimin e kuqezinjve.

“Po qaj, por mirënjohëse!”, shkruan Mendes në foton e saj./K.C/dritare.net

Vajza e Silvinjos dedikim për Kombëtaren, pas eliminimit nga Euro 2024