Na ndiqni edhe në

Sport

Spanja finalistja e parë e Evropianit

Spanja finalistja e parë e Evropianit

Spanja është finalistja e parë e Kampionatit Evropian "Gjermani 2024". Iberikët fituan 2-1 me përmbysje kundër Francës në gjysmëfinale dhe janë një ndeshje larg trofeut.

Kolo Muani shënoi për "Gjelat" pas nëntë minutave lojë, ndërsa spanjollët përmbysën me "perlën" e Lamine Yamal dhe golin e Dani Olmo në harkun e katër minutave./K.C/dritare.net