Na ndiqni edhe në

Sport

2:1. Spanja përmbys shpejt Francën

2:1. Spanja përmbys shpejt Francën

Spanjë-Francë po dhurojnë spektakël në gjysmëfinalen e EURO 2024, mbrëmjen e kësaj të marte, në “Allianz Arena”.

Në minutën e 25-të Spanja përmbys me protagonizmin e Olmo-s, me goditjen që u devijua nga Kounde në fund. Në minutën e 9-të Franca shënoi gol ndaj Spanjës. Por shpejt Spanja barazoi. Yamal barazon për Spanjën me një gol spektakolar dhe bëhet lojtari më i ri që shënon në historinë e Evropianit. Ndërsa në minutën e 25-të erdhi edhe goli i dytë nga Olmo./K.C/dritare.net