Na ndiqni edhe në

Sport

Sonte gjysmëfinalja e parë/ Ja formacionet zyrtare të sfidës Spanjë-Francë!

Sonte gjysmëfinalja e parë/ Ja formacionet zyrtare të sfidës

Spanja dhe Franca masin forcat në Mynih, në gjysmëfinalen e parë të këtij Evropiani, me të dyja skuadrat që duan trofeun. “La Roja” vjen pas një fitore mes shumë polemikave përballë Gjermanisë organizatore, teksa çdo ndeshje e kanë fituar.

Nga ana tjetër, “Gjelat” nuk kanë treguar forcë, teksa fituan përballë Portugalisë vetëm falë ruletës së penalltive në çerekfinale./K.C/dritare.net

Sonte gjysmëfinalja e parë/ Ja formacionet zyrtare të sfidës