Na ndiqni edhe në

Sport

Fillon Euro 2020/ Sonte Turqia luan kundër Italisë

Fillon Euro 2020/ Sonte Turqia luan kundër Italisë

Evropiani 2020 do të nisë në stadiumin e Romës. Italia dhe Turqia do të përballen sot me njëra-tjetrën në një spektakël futbolli që ndiqet nga e gjithë bota.

Fillon Euro 2020/ Sonte Turqia luan kundër Italisë

Euro 2020 u shty për shkak të pandemisë së koronavirusit dhe stadiumi i Romës do të mbushet me 25% të kapacitetit të tifozëve. Domethënë 16,000 tifozë do të jenë të pranishëm për të parë Italinë e Roberto Mancini përballë Turqisë në ndeshjen e parë në Grupin A./K.C/dritare.net