Na ndiqni edhe në

Sport

Caktohen datat e reja/ Ja kur do të mbahen Lojërat Olimpike!

Caktohen datat e reja/ Ja kur do të mbahen Lojërat Olimpike!

Lojërat Olimpike "Tokio 2020" do të zhvillohen nga 23 korriku deri më 8 gusht 2021, ka njoftuar Komiteti Olimpik Ndërkombëtar. Lojërat Olimpike, që do të fillonin më 24 korrik të këtij viti, u shtynë javën e kaluar, si pasojë e koronavirusit.

Caktohen datat e reja/ Ja kur do të mbahen Lojërat Olimpike!

Paraolimpiku do të fillojë më 24 gusht dhe do të përfundojë më 5 shtator 2021. "Tokio 2020" do të mbetet emri i eventit, pavarësisht faktit se po luhen një vit më vonë./K.C/dritare.net