Na ndiqni edhe në

Sport

Atalanta fiton titullin e parë në Europa League! Gjimshiti ngre trofeun

Atalanta fiton titullin e parë në Europa League! Gjimshiti ngre

Atalanta mposhti 3-0 Bayer Leverkusenin në finalen e Europa League dhe siguroi trofeun e parë evropian. Për bergamaskët shiritin e kapitenit në këtë duel e mbajti Berat Gjimshiti, që është kapiten i Kombëtares. Veç suksesit dhe trofeut, Atalanta thyen rekordin me 51 ndeshje pa humbje të gjermanëve./K.C/dritare.net