Na ndiqni edhe në

Sport

2 raste me Covid-19 te Partizani/ Në pikëpyetje derbi i së premtes

2 raste me Covid-19 te Partizani/ Në pikëpyetje derbi i së

Klubi i Partizanit ka konfirmuar se dy futbollistet e skuadrës, Deian Bolder dhe Besnik Ferati kanë rezultuar pozitiv me COVID - 19. Ky lajm ka vënë në pikëpyetje realizimin e derbit të kryeqytetit të premten.

2 raste me Covid-19 te Partizani/ Në pikëpyetje derbi i së

Gjithashtu të gjithë futbollistët e skuadrës së Partizanit kanë kryer testet për COVID -19 për të shmangur përhapjen e virusit. Rezultatet e testit do të jene vendimtare për fatin e derbit.

Por drejtori sportiv i klubit Tirana, Arber Laci ka bërë me dije se nga ana njerëzore i vjen vërtetë keq dhe sa për derbin është shprehur se pavarësisht frikës kjo sfide duhet luajtur./R.P/dritare.net