Na ndiqni edhe në

Shqiptar

Vipat shqiptarë zbulojnë detin e jugut!

Vipat shqiptarë zbulojnë detin e jugut!

Kjo foto mahnitëse e këtij plazhi mes shkëmbinjsh është shkrepur në plazhet e jugut të Shqipërisë.

Vipat shqiptarë zbulojnë detin e jugut!

Ishte Alketa Vejsiu, ajo që ndau këto pamje të mrekullueshme nga vendi jonë që të lënë pa fjalë. Por jo vetëm.

Vipat shqiptarë zbulojnë detin e jugut!
Foto, Alketa Vejsiu!

Emrat më të njohur të ekraneve shqiptare po zbulojnë një e nga një plazhet e mrekullueshme të jugut të Shqipërisë dhe po i ndajnë me të gjithë në rrjetet sociale.

Vipat shqiptarë zbulojnë detin e jugut!
Foto Ledri Vula!

Vipat shqiptarë zbulojnë detin e jugut!
Foto, Alketa Vejsiu!

Ata që pushimet në vitet e kaluara i kanë bërë jashtë vendit, për shkak të pandemisë këtë vit të gjithë janë kthyer me sytë nga Shqipëria.

Vipat shqiptarë zbulojnë detin e jugut!
Foto, Capital T!

Vipat shqiptarë zbulojnë detin e jugut!
Foto, nga Alketa Vejsiu!

Sa gjire plazhesh nuk njiheshin deri më sot? Me siguri shumë.

Vipat shqiptarë zbulojnë detin e jugut!
Foto, Adrola Dushi!

Vipat shqiptarë zbulojnë detin e jugut!
Foto Kristina Baki!

Ndaj duke eksploruar në vendet më të fshehta me anë të jahteve, vipat po na tregojnë detin shqiptar.

Vipat shqiptarë zbulojnë detin e jugut!
Foto, Amarda Toska dhe Ermal Mamaqi!

Vipat shqiptarë zbulojnë detin e jugut!
Foto Amarda Toska!

Ç ‘mrekulli ky uji kristal, herë jeshil e herë blu.

Vipat shqiptarë zbulojnë detin e jugut!

Vipat shqiptarë zbulojnë detin e jugut!
Foto, Lori Hoxha!
Vipat shqiptarë zbulojnë detin e jugut!
Foto, Jonida Maliqi!

Kep Merli, Drimadhes, Gjipe, Vunoi, gjiri i Gramës, Livadh, Lukovë e dhjetëra vende të tjera që këtë vit po i njohim më shumë se kurrë./L.F-dritare.net