Na ndiqni edhe në

Shqiptar

Rudina Magjistari magjepsëse në dritaret e Gjirokastrës

Rudina Magjistari magjepsëse në dritaret e Gjirokastrës

Moderatorja e njohur, Rudina Magjistari, dukej e mrekullueshme, ndërsa u tregonte ndjekësve në Instagram vendet mahnitëse që pa gjatë vizitës dy ditore në Gjirokastër.

Rudina Magjistari magjepsëse në dritaret e Gjirokastrës

Ajo shkoi në po ato vende që tregoi gazetarja, Rudina Xhunga në reportazhin për Gjirokastrën.

Rudina Magjistari magjepsëse në dritaret e Gjirokastrës

Në fakt gjithçka nisi me reportazhin e gazetares Xhunga dhe tani s'mbeti njeri pa shkuar në Gjirokastër. Si asnjëherë më parë këtë verë Gjirokastra është plot. Qytetarë të thjeshtë, personazhet e njohura, e kanë futur qytetin e gurtë në top listën e vendeve të preferuara për t'u vizituar këtë verë.

Rudina Magjistari magjepsëse në dritaret e Gjirokastrës

Pas emisionit që e gjeni në youtube, Rudina Xhunga, të gjithë ndoqën gazetaren e shkuan në Gjirokastër. Ecën rrugë më rrugë, sokak më sokak, çati më çati, hëngrën ushqime që s'kanë të mbaruar dhe fjalë për t'u përshkruar, panë Kalanë e Pazarin, muzetë e shtëpitë e famshme historike.

Rudina Magjistari magjepsëse në dritaret e Gjirokastrës

Landi Hysi, Blendi Fevziu, Mira Kazhani, Majlinda Bregu, Timo Flloko me Vera Grabockën, Jul Deda, ambasadori gjerman, Peter Zingraf, ambasadori i BE-së, Luigi Soreca, Rudina Magjistari e sa e sa të tjerë, shijuan Gjirokastrën dhe e treguan në Instagram.

Rudina Magjistari magjepsëse në dritaret e Gjirokastrës

Vetëm duke e treguar mund ta kthesh një vend në trend, siç bëri Rudina Xhunga me Gjirokastrën e shumë vende të tjera të mrekullueshme të Shqipërisë./K.C/dritare.net