Na ndiqni edhe në

Shqiptar

Rovena Stefa: Amerika është 500 vjet shtet!

Rovena Stefa: Amerika është 500 vjet shtet!

Në një intervistë së fundmi, këngëtarja Rovena Stefa ka folur për jetën e saj profesionale, po ashtu edhe personale. Ndërsa biseda me gazetaren në Ora News, përfundoi tek Amerika, Rovena tha:

“Amerika e dinë të gjithë, është bërë nga kolonizatorët. 500 vjet ka si shtet”, ndërsa gazetarja e konfirmon.

Në fakt, 244 vjet më parë, më 4 korrik 1776, 13 shtete deklaruan pavarësinë dhe shkëputjen nga Monarku i Britanisë! Ndaj sipas historisë, 500 vjet, janë shumë!/L.F-dritare.net

View this post on Instagram

A post shared by Kozeta (@kurtikozeta)