Na ndiqni edhe në

Shqiptar

Pas një dekade rikthehen bashkë publikisht/ Soni Malaj flet për raportin me Flori Mumajesin!

Pas një dekade rikthehen bashkë publikisht/ Soni Malaj flet për

Soni Malaj pas një pauze jo të shkurtër u kthye me një projekt muzikor në Këngën Magjike. Versioni im, është kënga konkurruese e saj, një bashkëpunim me Flori Mumajesin. Këngëtarja e ftuar në “Abc e Pasdites” me moderatorin Ermal Peçi tha se e vlerësonte jashtëzakonisht shumë gjithë punën dhe vëmendjen profesionale të Florit. Ata kthehen bashkë në një projekt pas rreth 10 vjetësh.Herën e fundit që kanë dalë bashkë, ishte sërish në Këngën Magjike me këngën ‘Fluturimi 3470’, ku asokohe ishin edhe në një lidhje romantike.

Pas një dekade rikthehen bashkë publikisht/ Soni Malaj flet për

Soni tha se gjatë kësaj kohe ata kanë qenë miq pavarësisht se nuk e kanë bërë publike.

Pas një dekade rikthehen bashkë publikisht/ Soni Malaj flet për

“Po unë me Florin kemi pasur marrëdhënie njerëzore të vazhdueshme pavarësisht se nuk e kemi bërë kaq publike. Ndër vite kemi qenë në kontakt dhe ruajmë një respekt shumë të madh për njeri tjetrin. Në rrugëtimin tonë njerëzor e kemi nisur si miq dhe jemi prapë miq.

Pas një dekade rikthehen bashkë publikisht/ Soni Malaj flet për

Me gjithë kohën jo të mirë që Flori po kalon me ndarjen nga jeta të njeriut më të rëndësishëm të jetës së tij, përkushtimi i tij ndaj meje, ndaj materialit ka qenë maksimal. Ka lënë dhimbjen e tij mënjanë për të mu gjendur mua pranë në këtë konkurs dhe për të më përkrahur”, tha këngëtarja./L.F-dritare.net