Na ndiqni edhe në

Shqiptar

Një javë në jaht/ Çfarë ndodhi gjatë pushimeve të Aulona Mustës dhe Rezarta Shkurtës!

Një javë në jaht/ Çfarë ndodhi gjatë pushimeve

Rezarta Shkurta dhe Aulona Musta kaluan pushimet e para të kësaj vere së bashku. Të dyja mikeshat, të apasionuara pas udhëtimeve nëpër botë, këtë verë për shkak të pandemisë, zgjodhën një alternativë që pushimet të ishin po aq perfekte sa ç'mund të kishin qenë edhe në një kohë tjetër.

Një javë në jaht/ Çfarë ndodhi gjatë pushimeve

Përreth një javë në jaht, larg të gjithëve duke zbuluar gjiret më të bukura në jug të vendit tonë.

Një javë në jaht/ Çfarë ndodhi gjatë pushimeve

Siç e thotë edhe Aulona, fillimisht nuk ishte fort entuziaste që këtë verë nuk do të udhëtonte jashtë, por pas këtyre pushimeve ndryshoi mendim.

Një javë në jaht/ Çfarë ndodhi gjatë pushimeve

"Megjithatë këtë vit Covidi na mbajti në Shqipëri dhe duhet ta pranoj që bëri shumë mirë sepse kam kaluar ndër pushimet më të bukura.

Një javë në jaht/ Çfarë ndodhi gjatë pushimeve

Kjo padyshim falë vendeve ku qëndruam dhe vizituam, por mbi te gjitha falë miqve me të cilët shijuam këto pushime dhe që bënë çdo gjë më të bukur".

Një javë në jaht/ Çfarë ndodhi gjatë pushimeve

Një javë në jaht/ Çfarë ndodhi gjatë pushimeve

Ndonëse kishte pak detaje për vendet e fshehta që vizituan, Rezarta, regjistroi momentet më pikante të pushimeve të tyre.

View this post on Instagram

• Gjysma ime ❤️

A post shared by Rezarta Shkurta (@rezartashkurta) on

Sigurisht nuk mund të tregohen të gjitha, ama pak sa për t'na bërë të ndjejmë zili, po./L.F-dritare.net

View this post on Instagram

Ja ku mbaruan edhe pushimet për këtë vit, ose më mirë të themi pjesa e parë e tyre, se me siguri do të ketë edhe nje pjesë të dytë duke qenë se prej kohësh unë pushimet e mia i ndaj në dy pjesë. Dua të jem e sinqertë me ju, siç fundja jam gjithmonë dhe do ta pranoj që fillimisht u mërzita pak, kur mësova se përfundimisht nuk mund të lëviznim jashtë Shqipërie për këtë vit. Unë pushimet e verës i bëj prej vitesh jashtë për disa arsye: e para, sepse udhëtimet janë pasioni im më i madhe dhe për aq sa kam mundësi dua të vizitoj sa më shumë vende të reja. E dyta, sepse kushtet dhe shërbimi jashtë më kanë rezultuar gjithmonë më të mira. E treta, sepse çmimet kanë shumë pak diferencë, ndërkohë që shërbimi që merr jashtë, siç e thashë edhe më sipër është dyfish më i mirë. Megjithatë këtë vit Covidi na mbajti në Shqipëri dhe duhet ta pranoj që bëri shumë mirë sepse kam kaluar ndër pushimet më të bukura. Kjo padyshim falë vendeve ku qëndruam dhe vizituam, por mbi te gjitha falë miqëve me të cilët shijuam këto pushime dhe që bënë çdo gjë më të bukur ???? Tani të shohim ç’do të bëjmë e si do organizohemi për pjesën e dytë të pushimeve. Pres padyshim sugjerime nga ju. Ndërkohë më thoni, cilat kanë qenë pushimet më të bukura që keni bërë deri më sot? Dua dhe arsyen ëëë ????

A post shared by Ne forme me Aulonen (@aulonamusta) on