Na ndiqni edhe në

Shqiptar

Lori Hoxha: Frymëzuese të isha pjesë e vajzave që besojnë se ky vend bëhet!

Lori Hoxha: Frymëzuese të isha pjesë e vajzave që

Blogerja e njohur Lori Hoxha ishte dje e pranishme në protestën e organizuar kundër dhunës dhe abuzimeve ndaj grave e vajzave.

Sot, përmes një postimi në Instagram, ajo shkruan se për të ishte frymëzuese të ishte pjesë e vajzave që refuzojnë të pranojnë se ky vend nuk bëhet.

Lori Hoxha: Frymëzuese të isha pjesë e vajzave që

“Pafund frymëzuese të isha pjesë e vajzave që refuzojnë t’i bashkohen mendimit që ky vend nuk bëhet, por mundohen dhe besojnë që ti duhet të bësh pjesën tënde për të rrëzuar patriarkinë dhe rregullak arkaike që kjo shoqëri ka vendosur për ne”, shkruan ajo./E.B-dritare.net