Na ndiqni edhe në

Shqiptar

Fatma Haxhialiu: Sa e tmerrshme është që nuk ka më festivale fëmijësh!

Fatma Haxhialiu: Sa e tmerrshme është që nuk ka më festivale

Moderatorja Fatma Haxhialiu, përmes një postimi në Facebook, ka ngritur një shqetësim.

Ajo shkruan se është e tmerrshme që në vendin tonë nuk ka më festivale fëmijësh, konkurse, këngëtarë për fëmijë, talk-show për adoleshntë etj.

Më tej ajo shkruan se televizionet sot përçojnë vetëm mesazhe të ngatërruara ose të gabuara.

Sa e tmerrshme eshte kur mendoj qe nuk kemi me Festivale femijesh, kengetare per femije, sic kemi pasur ne dikur...nuk ka me as konkurse shkollash dhe talentesh apo talk shoë per adoleshente, tashme televizionet shqiptare jane kthyer ne nje lagje injorantesh dhe te perdalesh qe percojne vetem mesazhe te ngaterruara ose te gabuara, nga ato qe na ulerinin prinderit kur ishim te vegjel: mos te shikoj aty, se asgje te hajrit nuk ka!!!!

Rrofte Netflix-i dmth dhe mbani femijet larg nga ekrani”, shkruan ajo./E.B-dritare.net

Fatma Haxhialiu: Sa e tmerrshme është që nuk ka më festivale