Na ndiqni edhe në

Shqiptar

Dua Lipa, pulla e re postare e Kosovës!

Dua Lipa, pulla e re postare e Kosovës!

Superylli shqiptar me famë botërore, Dua Lipa, tano do të jetë edhe fytyra e pullës postare të Kosovës.

Ajo u nderua nga Posta e Kosovës dhe sot do të promovohet pulla postare e cila mban emrin dhe portretin e saj.

Dua Lipa, pulla e re postare e Kosovës!

Pjesëmarrëse në ngjarje do të jetë vetë këngëtarja e hitit “Levitating”. Lajmin e njoftuar Shefi i Administratës dhe Protokollit dhe kryesuesi i komisionit për aprovimin e pullave postare, Kamber Demaku./M.K/dritare.net