Na ndiqni edhe në

Shqiptar

A do të mbahet këtë vit Sunny Hill Festival? Flet Dua Lipa

A do të mbahet këtë vit Sunny Hill Festival? Flet Dua Lipa

Një nga eventet më të bukura në Kosovë, është festivali Sunny Hill, i organizuar nga Dua Lipa dhe babi i saj Dukagjin Lipa, ku mblidhen artistët më të mirë shqiptarë dhe shumë të huaj.

A do të mbahet këtë vit Sunny Hill Festival? Flet Dua Lipa

Por, pyetja është nëse do të kemi këtë vit festivalin që na zbukuron ditët e para të gushtit me atmosferë festive?

A do të mbahet këtë vit Sunny Hill Festival? Flet Dua Lipa

Dua Lipa, përmes një postimi në Instagram ka njoftuar se këtë verë festivali nuk do të mbahet.

Dua shkruan se është shumë e mërzitur ta japë këtë lajm, por shton se në 2021 do të jetë e mundur që të gjithë te festojnë në Kosovë./E.B-dritare.net

Visualizza questo post su Instagram

so sad not to be able to celebrate with you this summer but we’ll see you in 2021 ❤️ @sunnyhillfestival

Un post condiviso da DUA LIPA (@dualipa) in data: