Na ndiqni edhe në

Shëndet

Të thjeshta dhe efektive, ja maskat perfekte për fytyrën dhe flokët!

Të thjeshta dhe efektive, ja maskat perfekte për fytyrën dhe

Në këto ditë karantinimi të gjithë kanë kohë mjaftueshëm për t’u marrë me veten. Ndaj për t’iu ardhur në ndihmë do t’ju sugjerojmë dy maska të mrekullueshme për flokët dhe fytyrën nga Klinika Derma Care. Përveçse përgatiten shumë thjeshtë, me produkte që çdo kush i ka në shtëpi, janë shumë efektive. Për fytyrën ju duhen vetëm 3 lloj produktesh:

Një e bardhë veze

Një lugë çaji me mjaltë

Pak limon

Përziejini mirë dhe mbajeni në fytyrë për 10 deri në 20 minuta.

Të thjeshta dhe efektive, ja maskat perfekte për fytyrën dhe

Maskë për flokët:

Ju duhet vetëm gjysmë luge çaji me sodë buke dhe gjysmë gote kos. Mbahen në flokë për gjysmë ore dhe më pas lajini flokët si zakonisht./L.F-dritare.net

Të thjeshta dhe efektive, ja maskat perfekte për fytyrën dhe