Na ndiqni edhe në

Shëndet

Ja dy ushqimet që duhet të kombinoni, për të pasur trupin që ëndërroni!

Ja dy ushqimet që duhet të kombinoni, për të pasur trupin

Doni të dobësoheni shëndetshmëm? Dritare.net ju sugjeron të bëni kombinimin e gjalpit të kikirikut me tërshërë. Rezultati do të jetë mbresëlënës, sepse tërshëra mund të themi se është drithi më i shëndetshëm në planet. Nuk ka gluten dhe përbëhet nga një shumëllojshmëri vitaminash. Treten shpejt dhe ulin kolesterolin dhe nivelin e sheqerit në gjak.

Ndërsa gjalpi i kikirikut është bazë bimore dhe ka proteina. Nuk ka shumë karbohidrate dhe i përket familjes së yndyrave të shëndosha. Gjithashtu gjalpin e kikirikut mund ta konsumojnë njerëzit me diabet të tipit 2./E.B-dritare.net