Na ndiqni edhe në

Shëndet

Çfarë i ndodh trupit kur nuk vishni më të brendshme!

Çfarë i ndodh trupit kur nuk vishni më të brendshme!

Për shumë prej nesh veshja e të brendshmeve është si rutina e të marrit frymë dhe mendimi se mund të ecim pa to veshur mund të duket i çuditshëm. Në fakt mund të keni disa përfitime nëse nuk i vishni më.

Sot do t'ju tregojmë se çfarë ndodh me trupin kur nuk vishni më të brendshme.

1- Do të jeni më pak të prirur për refluks. Rrobat e ngushta, si të brendshmet, e shtyjnë barkun lart. Kështu krijohet presion te stomaku dhe mund të keni refluks acidi.

Çfarë i ndodh trupit kur nuk vishni më të brendshme!

2- Ju nuk do të vuani nga infeksione vaginale, si candida që është një nga infeksionet më të shpeshta te gratë. Duke qenë se pambuku ruan lagështinë dhe krijon një zonë perfekte për rritjen e baktereve, mosveshja e të brendshmeve ul mundësinë për infeksione, informon dritare.net

Çfarë i ndodh trupit kur nuk vishni më të brendshme!

3- Do të ndiheni më rehat dhe do të minimizohet era e keqe.Çfarë i ndodh trupit kur nuk vishni më të brendshme!

4- Zona e bikinit do të jetë më e sigurt, nuk do të irritohet pas depilimit, nuk do të infektohet apo dëmtohet.

Çfarë i ndodh trupit kur nuk vishni më të brendshme!

5- Pjesët intime do të jenë më pak të ndjeshme ndaj alergjive. Shumë rroba përmbajnë pëlhura artificiale, ngjyra dhe kimikate dhe këto lehtësisht shkaktojnë reaksione alergjie. Mund t’ju krijohen acarime, flluska, skuqje dhe puçrra. Ndaj më mirë të mos vishni të brendshme./K.C/dritare.net