Na ndiqni edhe në

Rajoni

Shkatërrim e të plagosur, Greqia tronditet nga një tërmet 5.6 ballë!

Shkatërrim e të plagosur, Greqia tronditet nga një

Një tërmet i fortë me madhësi 5.6 me madhësi në shkallën rihter ndodhi në orën 2:49 të mëngjesit të, 14 kilometra në verilindje të Pargës.

Tërmeti ishte veçanërisht i theksuar në Thesprotia dhe Preveza, ku njerëzit kanë dalë jashtë në panik. Tërmeti u ndje edhe në Janinë në Arta, Korfuz dhe në jugun e vendit tonë.

Shkatërrim e të plagosur, Greqia tronditet nga një

Thellësia, sipas Institutit Gjeodezik të Athinës, ishte 10 kilometra, me të njëjtën madhësi si tërmeti 4.3 Richter që ndodhi 21 minuta para mesnatës.

Shkatërrim e të plagosur, Greqia tronditet nga një

Tërmeti i fortë në Parga, sipas informacioneve që vijnë nga zona sipas mediave greke, ka shkaktuar dëme serioze në Kanalaki. Në veçanti, disa të vjetra janë shembur dhe shumë banorë janë dëmtuar. Po ashtu në rrjetin rrugor krahinor kanë pasur rrëshqitje të dheut dhe rrëzime gurësh./ I.M-Dritare.net