Na ndiqni edhe në

Rajoni

Maqedonia e Veriut, 4 vdekje dhe 198 raste me koronavirus sot

Maqedonia e Veriut, 4 vdekje dhe 198 raste me koronavirus sot

Në Maqedoninë e Veriut, në 24 orët e fundit janë regjistruar 198 raste të reja me koronavirus. dhe 4 vdekje.

Lajmi i mirë është se janë shëruar edhe 97 pacientë.

Deri më tani, në shtetin fqinj janë shënuar 8530 persona me koronavirus, prej të cilëve 4565 janë shëruar dhe 393 ka humbur jetën.

Aktualisht, në Maqedoninë e Veriut ka 3572 raste aktive./E.B-dritare.net